علیپور ارزشمندترین بازیکن لیگ هفدهم

یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 ساعت 22:16


مهاجم پرسپولیسی ها موفق شد علاوه بر رسیدن به آقای گلی، عنوان ارزشمندترین بازیکن لیگ هفدهم را نیز به خود اختصاص دهد تا پس از مهدی طارمی، علی علیپور نیز به این عنوان نائل بیاید. 


به گزارش "ورزش سه"، بازی های لیگ هفدهم به پایان رسید و به مانند لیگ شانزدهم، علاوه بر قهرمانی پرسپولیسی ها، یک مهاجم از این تیم توانست عنوان ارزشمندترین بازیکن فصل را به خود اختصاص دهد. علی علیپور که عنوان آقای گلی این فصل را به دست آورد برای سومین فصل پیاپی عنوان ارزشمندترین بازیکن فصل را به سرخ پوشان اختصاص دهد. در دو لیگ پانزدهم و شانزدهم مهدی طارمی توانست عنوان ارزشمندترین بازیکن لیگ و آقای گل را به خود اختصاص دهد و در لیگ هفدهم نیز علی علیپور به این عنوان رسید. 


   ارزشمندترین بازیکن لیگ هفدهم – علی علیپور با 22 امتیاز از پرسپولیس 


 

مهاجم سرخ پوشان که لیگ هفدهم را با بازی های نصفه و نیمه برای پرسپولیس آغاز کرد به مرور توانست خود را در ترکیب اصلی این تیم به اثبات برساند و برنامه های هجومی برانکو را به دوش بکشد. علیپور که با بازی های خوب خود کی روش را نیز مجبور به دعوت کردن از خود کرد توانست با 19 گل خود را به عنوان جدیدترین آقای گل لیگ ایران معرفی کند. او با این تعداد گل توانست با یک گل بالاتر از مهدی طارمی آقای گل شود. علیپور علاوه بر گلزنی های خود برای پرسپولیس، توانست 2 بار نیز برای سایر بازیکنان این تیم گلسازی کند و 1 پنالتی نیز به دست بیاورد که منجر به گل شد. 

علیپور در لیگ شانزدهم که هنوز موفق نشده بود به ترکیب اصلی پرسپولیسی ها برسد با 12.5 امتیاز در جایگاه هشتمین بازیکن فصل قرار گرفت اما در لیگ فعلی با درخشش خود به صدر این جدول رسید. 


 دوم – لوسیانو پریرا با 20 امتیاز از صنعت نفت آبادان


 

شیمبا پس از سال ها حضور در ایران با پیراهن صنعت نفت آبادان نیز توانست در لیگ بدرخشد. مهاجمی برزیلی سال های قبل فولادخوزستان و سپاهان و گسترش فولاد، پیش از لیگ هفدهم راهی آبادان شد و به عنوان مهاجمی که هم در گلزنی و هم در گلسازی موفق است به عنوان دوم ارزشمندترین بازیکنان لیگ هفدهم دست پیدا کند. پریرا در بازی های لیگ هفدهم موفق شد 12 گل به ثمر برساند و با این تعداد گل در رده سوم بهترین گلزنان لیگ قرار بگیرد. ضمن اینکه او 4 بار نیز با پاس های خود مقدمات گلزنی تیمش را فراهم کند. مهاجم همه فن حریف صنعت نفتی ها علاوه بر گلزنی و گلسازی، یکی از بهترین پنالتی گیرهای لیگ هفدهم نیز محسوب می شود و توانست 5 بار مدافعان حریف را مجبور به خطا کند که البته 3 گل برای تیمش به دنبال داشت. 

پریرا که در لیگ شانزدهم با پیراهن گسترش فولاد در لیگ برتر حضور داشت پس از پایان بازی ها توانست 10 امتیاز به دست بیاورد و در رده دوازدهمین بازیکن لیگ قرار بگیرد. 


 سوم – مرتضی تبریزی با 18.5 امتیاز از ذوب آهن اصفهان 


 

دومین گلزن لیگ هفدهم پس از نیم فصل پر افت و خیز خود در بازی های این فصل، در دور برگشت این رقابت ها توانست اثرگذاری فوق العاده ای برای تیمش داشته باشد و با گل های خود زمینه ساز نایب قهرمانی تیمش شود. تبریزی که در تعدادی از اردوهای تیم ملی نیز حضور داشت در رقابت های این فصل موفق شد 13 بار گلزنی کند و پس از علیپور به رده دوم بهترین گلزنان صعود کند. تبریزی علاوه بر گلزنی در گلسازی نیز موفق بود و 4 بار با پاس های خود دیگر بازیکنان را در موقعیت گلزنی قرار دهد. کاپیتان سوم ذوبی ها 2 پنالتی نیز برای تیمش به دست آورده که 1 گل برای اصفهانی ها به همراه داشت. 

تبریزی در لیگ شانزدهم که باز هم با پیراهن ذوب آهن در رقابت های لیگ حضور داشت در نهایت موفق به کسب 11 امتیاز و حضور در رده یازدهم موثرترین بازیکنان لیگ شده بود. 


 چهارم – مهدی ترابی با 18 امتیاز از سایپا


 

ستاره سایپا برای دومین فصل پیاپی موفق شد با این تیم در رقابت های لیگ بدرخشد. ترابی که از او به عنوان یکی از امیدهای اصلی کیروش برای جام جهانی نام می برند در بازی های این فصل، یکی از بازیکنانی بود که هم در گلزنی و هم در گلسازی موفق بود و توانست با بازی های خوب خود زمینه ساز موفقیت نارنجی پوشان بشود. ترابی در دیدارهایی که برای سایپا به میدان رفت توانست 10 بار دروازه حریفان را باز کند و در رتبه پنجم بهترین گلزنان لیگ قرار بگیرد. او 6 بار نیز موفق به گلسازی برای تیمش شد و در رده سومین پاسور برتر لیگ قرار بگیرد. ترابی علاوه بر گل و پاس گل هایش، 2 پنالتی نیز به دست آورد که 2 گل برای سایپا به دنبال داشت. 

ستاره نارنجی پوشان در بازی های لیگ شانزدهم موفق به کسب 7 امتیاز شده بود و در رده شانزدهمین بازیکن فصل قرار بگیرد اما در رقابت های امسال با جهشی فوق العاده در جایگاه چهارم حضور یافت. 


 پنجم – ساسان انصاری با 16 امتیاز از سپاهان اصفهان


 
 


مهاجم سپاهانی ها که فصل قبل را در کورس رسیدن به عنوان آقای گلی لیگ قرار داشت در بازی های این فصل توانست خود را به عنوان بهترین مهره سپاهانی ها معرفی کند و با 11 گل، 2 پاس گل و 3 پنالتی منجر به گلی که به دست آورد توانست خود را در رده پنجم ارزشمندترین بازیکنان قرار دهد. 


 ششم – علی قلی زاده با 15 امتیاز از سایپا


 

دیگر ملی پوش تیم سایپا، یکی دیگر از بازیکنان موثر این تیم بود. قلی زاده پس از پایان بازی های لیگ موفق شد با 7 پاس گل خود را به عنوان دومین گلساز لیگ معرفی کند(مشترکا). او علاوه بر این 6 بار نیز برای تیمش گلزنی کرد و 2 پنالتی نیز به دست آورد که 2 گل برای نارنجی پوشان به دنبال داشت. 


 هفتم – جاسم کرار با 12.5 امتیاز از صنعت نفت آبادان 


 

دومین خارجی نفتی های آبادان نیز یکی از بهترین بازیکنان این تیم بود. کرار که سال هاست در لیگ ایران حضور دارد در بازی های این فصل توانست 7 بار برای تیمش گلزنی کند. ضمن اینکه او 4 بار نیز با پاس های خود مقدمات گلزنی در تیمش را فراهم ساخت. کرار 2 پنالتی نیز به دست آورد که 1 گل برای آبادان


http://www.varzesh3.com/

برچسب‌ها: علی علیپور
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.